Strona główna | Katalogi | Nukat
Nukat

 

Długa lista lektur? Nie wiesz, czy wszystko znajdziesz w swojej bibliotece? Nie masz czasu na przeszukiwanie katalogów kilku bibliotek?

Jest na to sposób!

Zajrzyj na www.katalog.nukat.edu.pl

NUKAT to katalog centralny, który w jednym miejscu udostępnia informacje o zasobach ponad 130 bibliotek naukowych w Polsce (w tym naszej). Zamiast czasochłonnego przeglądania wielu katalogów bibliotecznych wystarczy kilka kliknięć w katalogu NUKAT.  Przy każdym opisie bibliograficznym publikacji jest lista bibliotek, które mają ją w swoich zbiorach. Linki przeniosą Cię do katalogów tych bibliotek, gdzie możesz sprawdzić dostępność publikacji i, jeśli jest to możliwe, zarezerwować ją lub zamówić w wypożyczalni międzybibliotecznej. W wielu opisach znajdziesz linki do elektronicznych wersji dokumentów, z których od razu możesz skorzystać. W katalogu NUKAT znajduje się już ponad 3 mln opisów publikacji – książek, czasopism, e-booków, filmów a nawet map, starodruków i plakatów.

Katalog NUKAT istnieje już 13 lat, a od niedawna udostępnia nowy interfejs katalogu, który obsługiwany jest za pomocą oprogramowania Chamo firmy VTLS (Innovative). Chamo jest tzw. katalogiem następnej generacji, gdzie kładzie się nacisk na wyszukiwanie typu google (jedno okno wyszukiwania, dowolne słowo z opisu publikacji), przy jednoczesnym zachowaniu możliwości wyszukiwania zaawansowanego i wyszukiwania przez hasła. Aby zawęzić wynik wyszukiwania w wyszukiwaniu podstawowym należy posłużyć się systemem faset (język, miejsce i rok wydania, typ dokumentu, temat) albo dodać dowolne słowo, które ma występować w wyszukanych opisach publikacji. W opcji wyszukiwania zaawansowanego jest możliwość skorzystania ze szczegółowych filtrów, a ponadto każde otrzymane wyniki w wyszukiwaniu podstawowym i zaawansowanym można szeregować wg kilku kryteriów (autor, tytuł, data wydania, data dodania opisu do bazy).
Jeśli potrzebujesz pomocy w poruszaniu się po nowym interfejsie katalogu NUKAT zajrzyj do instrukcji, które znajdują się na stronie katalogu lub skontaktuj się na czacie z pracownikami Centrum NUKATJ Zawsze chętnie pomogą!

 
Wykonanie: Dział IT         Copyright © 2009 Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. Wszelkie prawa zastrzeżone